Portfolio

 • Agnieszka Czapla

  Rocznik 1989, pochodzi z Opola Lubelskiego, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Publikowała m.in na łamach tygodnika Przegląd  i magazynu  Slow. Na stałe współpracuje z miesięcznikiem  Stolica.  Zajmuje się głównie reportażem społecznym i kulturalnym.

 • Olga Kowalska

  …- obserwuje szukając tematów, czyta szukając inspiracji. Uwielbia warszawską Pragę, hałasujące śmieciarki i dobrotliwe spojrzenie żyrafy. Prawdopodobnie poślubi człowieka, którego polubi bardziej niż kawę.

 • Ola Gałka

  Fascynują ją reportaże pisane, ale także film dokumentalny i dziennikarstwo newsowe (BBC, CNN, AlJazeera, Folha de Sao Paulo – to obligatoryjne zakładki w przeglądarce internetowej). Oprócz studiów dziennikarskich podjęła także studia ekonomiczne ze specjalnością Międzynarodowe Stosunki Gospodarczej i przekonuje się, jak często ekonomia ma ludzką twarz. Ludzką twarz bezrobotnego, twarz bankruta, twarz analfabety z kraju tzw.”rozwijającego się”. Takie tematy z pogranicza gospodarki i społeczeństwa to coś, czym chce się w przyszłości zajmować. Poza tym lubi uczyć się jezyków obcych, fotografować. Kocha konie, dzieci i starych ludzi.

 • Michał Amielańczyk

  … w „misję” dziennikarstwa i okłada się z wiatrakiem, któremu na imię „klikalność”. Od ponad pięciu lat pisze dla „CD-Action”. Prócz dziennikarstwa studiuje bezpieczeństwo wewnętrzne.

 • Marta Krzyżowska

  …różne sfery życia próbując je ogarnąć. Najczęściej coś planując, organizując bądź wymyślając jak opanować świat. Trzyma rękę na pulsie nawet jak śpi. Jej wysokiego ego nie pozwala mieć żalu do innych że są od niej gorsi.

 • Katarzyna Sołowiej

  Zodiakalny Byk, w kalendarzu chińskim wąż, kamery nie ma, aparat zepsuty, dyktafon z przeceny w Mediamarkt, zeszyt w liczbie jeden, długopis pożyczony.

 • Kazimierz Kmiecik

  To wielki fan reportażu radiowego i filmowego, którym zamierza oddać swe młode lata i wczesną starość.

 • Kamila Apryas

  … możliwość twórczego rozwinięcia się, między innymi w pisaniu scenariuszy, umiejętnościach operatorskich, czy w montowaniu filmów i dżwięku, co polubiła od pierwszego kliknięcia i stało się jej kolejną pasją, zaraz po śpiewaniu. Kamila rozwinęła także swoje umiejętności jako reporterka w internetowej telewizji Kulisykultury.pl, gdzie relacjonowała pokazy modowe oraz jako prowadząca Festiwal Kobiet. Pracowała do tej pory między innymi w Olivii i na Wieszjak.pl.”

 • Magdalena Serweryn

  Artystyczna dusza, estetka, miłośniczka kina, fotografii, portugalskiego trybu życia i hedonizmu. Patrzy na świat przez Kino-Oko.  

 • Iwa Pawlak

  Starosta roku, autorka zdecydowanej większości opublikowanych na stronie portretów. Fascynuje się ludźmi i wierzy, że każda, nawet najzwyklejsza osoba ma godną doopowiedzenia historię. W wonych chwilach, które umila sobie czekoladą z orzechami, oddaje się szeroko pojętej przyjemności tworzenia: zdjęć, tekstów, grafik i filmów.

 • Leszek Nurzyński

  W tym celu upodobał sobie szczególnie biblioteki i archiwa. Można go również spotkać na otwartej przestrzeni, takiej jak bazary. Stworzenie to występuję czasami przed kamerą, a jego warunki zewnętrzne najlepiej wpisują się w offowe kino grozy, gdzie z nieukrywaną radością ujawnia swoją zwierzęcą naturę. Z reguły jednak istota ta ma usposobienie łagodne i obłaskawić można ją byle ciastkiem. Dlatego w zetknięciu z nim warto mieć kilka w kieszeni.

 • Lyudmiła Najdenova

  Polskę z Kazachstanem? Oto przykład – Lyudmila Naidenova. Widzi swoją przyszłość w reportażu telewizyjnym. Podczas studiów była niezawodnym reporterem internetowej telewizji studenckiej UW3D oraz portalu kulisykultury.pl . Towarzyszka podróży, autorka reportaży oraz tekstów publicystycznych, kreatywna marzycielka, optymistyczna słowiańska dusza pragnie zmieniać świat na lepsze!

 • Krzysztof Muszyński

  Chodzi do kościoła, kocha swoje miasto Bytom, pisze różne opowieści i poleca czytać mądre książki.

 • Barbara Kaczmarczyk

  Fanka yerby mate, kina, rowerów, narciarstwa klasycznego, rapu i techno. Pewna siebie i szczera do bólu. Widzi siebie w rolli reżysera lub producenta filmów dokumentalnych :D:D Zrealizowane reportaże: FOODVILLAIN

 • Emilia Grzela

  …, a potem przy odrobinie szczęścia praca belfra. I ferie, i wakacje i dużo wolnego czasu, żeby go przyjemnie tracić.

 • Dorota Rauk

  … ponieważ według niej – to jest najważniejsza funkcja pisania.

 • Ada Wysocka

  W Warszawie szlifowała swój warsztat również w Antyradiu, zajmując się głównie tematyką lokalną. W czasie studiów na dokumentalistyce odkryła w sobie pasję do sztuki filmowej. Specjalizuje się w tworzeniu mrocznych i psychodelicznych horrorów oraz głębokim offie. Jest jedną z wyznawczyń nurtu polskiej szkoły filmowej im. Piotra Maślanki.

 •