Opublikowano , autor: dokumentalistyka

Przedstawienie specjalności

Jaki program realizowany będzie na dokumentalistyce?

Obok klasyki reportażu pisanego realizujemy multimedialne form wyrazu: zdjęcia, formy dźwiękowe (reportaże radiowe i słuchowiska), formy wizualne – reportażu, film, etiuda.

Unikalny program, stworzony dla tej specjalizacji, jest podporządkowany temu, by każdy student mógł – wykonać podczas studiów kilka różnych projektów w pracy indywidualnej i zespołowej.

N Dokumentalistyce są zupełnie nowe na uniwersytecie zajęcia teoretyczne i praktyczne, jak sztuka dialogu, teorie narracji, praca nad dokumentami historycznymi, psychologia komunikacji, twórcze rozwiązywanie problemów, fundusze kulturalne itp.

Działamy według zasady poprzez eksperyment ku poznaniu.

Nacisk położony jest na samodzielność, rozwijanie indywidualnej wrażliwości i kreatywności, oraz praktyczne umiejętności, jak choćby doskonalenie umiejętności rozmowy z ludźmi.  Na tej specjalności można zrobić ciekawe rzeczy, ale nikt nie będzie prowadził za rękę.  To studia dla ludzi twórczych.

Zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym (raz na tydzień) oraz w trybie modułowym – zblokowane w krótkim okresie (dwa dni, tydzień).

W ramach praktyk studenci mogą podjąć współpracę z instytucjami kulturalnymi, np. festiwalami dokumentalnymi.

Wykładowcy

Zajęcia poprowadzą filmowcy i praktycy reportażu, wielokrotnie nagradzani dokumentaliści, a także dziennikarze realizujący podejście Ryszarda Kapuścińskiego oraz pracownicy Uniwersytetu zajmujący się narracją. Wykładowcy to m.in.: Michał Bukojemski, Janina Jankowska, Marek Miller, Waldemar Zdrojewski, Sebastian Witkowski, prof. Rafał Habielski, dr Marek Kochan, dr Jacek Wasilewski, Piotr Waglowski (praca z siecią) i inni – etnografowie, kulturoznawcy, psychologowie, pracownicy PISF.

Więcej informacji:

Kierownik specjalizacji Jacek Wasilewski

Wszystkowiedząca: Joanan Dubel

Adres ul.  Nowy Świat 69, p. 39

tel. : 22 833 29 77

Możliwość komentowania jest wyłączona.