Podróże i Wakacje

Atrakcje turystyczne – Giżycko

Off 6

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że stolica Polski jest pięknym miastem, w którym nie sposób się nudzić. O jej atrakcyjności dla turystów decydują nie tylko ważne zabytki historyczne, ale również nowoczesne obiekty i pełne uroku miejsca, których jest tu pod dostatkiem.
Do Warszawy chętnie przybywają turyści bez względu na wiek. Wśród nich dużą grupę stanowią uczniowie odwiedzający stolicę w ramach wycieczek szkolnych. Nie brakuje również osób, które przyjeżdżają tu na wycieczki organizowane przez biura podróży oraz takich, które na własną rękę organizują sobie zwiedzanie stolicy Polski. Samodzielne ułożenie planu wycieczki po dużym mieście z pewnością nie jest łatwym zadaniem. W takiej sytuacji warto skorzystać z przewodników i skupić się na miejscach stanowiących najważniejsze atrakcje turystyczne Warszawy. Na planie wycieczki z pewnością nie może zabraknąć zabytków takich jak Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta, Rynek, Barbakan, Archikatedra przy ulicy Świętojańskiej, Powązki czy Pałac w Wilanowie. Oprócz tego warto odwiedzić Pałac Kultury i Nauki, Królewskie Łazienki, Multimedialny Park Fontann, a także Centrum Nauki Kopernik. Po zwiedzaniu każdemu należy się odpoczynek, co stanowi doskonałą okazję do tego, by udać się na spacer do jednego z wielu parków lub ogrodów botanicznych, których w Warszawie nie brakuje.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Pokoje do wynajęcia Ruciane Nida

    Ruciane Nida- pokoje do wynajęcia Ruciane Nida to piękne miasto w Polsce w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie piskim. Ruciane Nida jest gminą miejsko- wiejską. Położona nad jeziorami Nidzkim i Guzianką Wielką. Przez to miasto przepływa rzeka Nidka i otaczają ją lasy Puszczy Piskiej. W miejscowości tej istnieje bardzo dużo atrakcji turystycznych wartych poznania i odwiedzenia….

  • Trasy na wycieczki rowerowe

    Dziecko się nudzi? Wybierzcie się na wycieczkę rowerem! Na wakacje wszyscy czekają z utęsknieniem przez cały rok. Piękna pogoda i rozkwitająca natura zachęca do długiego przebywania na zewnątrz. Cieszą się tym szczególnie dzieci. Zabawa na podwórku, bieganie po łące i akrobacje na placu zabaw – to najprostsze sposoby na zapewnienie im atrakcji. Przy okazji dbamy…