Podróże i Wakacje

Gdzie spędzić wakacje?

Off 4

Gdzie spędzić wakacje?

Znalezienie odpowiedniego miejsca na wakacyjny pobyt nie jest proste. Aby, jednak wybrać właściwie powinniśmy sprecyzować własne oczekiwania oraz możliwości finansowe. Najczęściej to od posiadanych środków uzależnione jest miejsce oraz czas pobytu.

Wielu Polaków twierdzi, że wakacje spędzone na przykład nad polskim morzem to duża oszczędność w porównaniu z wyjazdami zagranicznymi. Niestety rzeczywistość kształtuje się nieco inaczej. Ceny zarówno noclegów jak i wyżywienia w nadbałtyckich kurortach są bardzo wysokie. Do ogólnych kosztów dochodzą również płatne atrakcje oraz dojazd samochodem lub innym środkiem transportu. Ogólny koszt w przypadku cztero lub pięcioosobowej rodziny waha się od kilku d nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Tyle samo lub nawet mniej może kosztować niestety podobny pobyt między innymi w Chorwacji. Półwysep bałkański to prawdziwy raj dla turystów nieposiadających nieograniczonych środków finansowych. Tutaj pomimo konieczności opłacenia lotu samolotem jest znaczenie taniej niż w Polsce.

Jeżeli powiadamy problemy związane z językiem lub tamtejszym prawem powinniśmy skorzystać z usług renomowanego biura podróży. To pracownicy biura zajmują się transportem i zakwaterowaniem. My jako ich klienci wybieramy jedynie opcje związane z wyżywieniem oraz standard pokoi.

Na wycieczkach kupowanych w biurach podróży można zaoszczędzić w dwóch sytuacjach. Chodzi tutaj o rezerwację na przykład pół roku lub kilka dni przed terminem wycieczki. W pierwszym przypadku można liczyć nawet na 30% rabatu właśnie ze względu na tak wczesną rezerwację. Jest to tak zwane First Minute. Druga opcja to tak zwana Last Minute czyli wykupienie jednego z ostatnich miejsc. W tym wypadku można liczyć nawet na 40%- owy rabat.

Najdroższe wakacje organizowane przez biura podróży są na początku sezonu letniego czyli w maju lub czerwcu. W tym czasie naprawdę nie opłaca się dokonywać jakichkolwiek rezygnacji o ile nie obowiązuje je opcja Last Minute. Warto mieć ten aspekt na uwadze.

Pamiętajmy także, by nie zapomnieć o doborowym towarzystwie. Tylko zabranie ze sobą przyjaciół czy rodziny gwarantuje udany wypoczynek. Są wśród nas oczywiście osoby lubiące wypoczywać same ze sobą. Jednak należą one do mniejszości. Warto dodać, że czasem ludzie z jakimi decydujemy się na wyjazd mają większe znaczenie od miejsca, do którego się udajemy czy też warunków, w jakich będziemy mieli mieszkać.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Pensjonat z basenem w górach

    Wybór miejsca noclegowego na wakacje Gdy zaczynasz planować jakieś dłuższe, tygodniowe albo wręcz dwutygodniowe wakacje, sporo wysiłku wkładasz w znalezienie jak najlepszej kwatery noclegowej, czyli miejsca, które na ten krótki czas stanie się twoim zastępczym domem. Wybór zakwaterowania powinien być podyktowany paroma czynnikami. Liczą się na pewno warunki panujące w poszczególnych obiektach, ich wygląd, lokalizacja…

  • Tanie loty do Barcelony

    Lecimy do Barcelony Zapewne każdemu z nas marzy się podróż do Barcelony. Miasto w północno – wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, jest oddalone o 110 km na południe od grzbietów Pirenejów i granicy hiszpańsko-francuskiej. Największe atrakcje turystyczne Barcelony jest : Sagrada Familia jest to secesyjny kościół w Katalonii, uważany za główne osiągnięcie projektanta Antoniego Gaudiego,…