Podróże i Wakacje

JEZIORO MALAWI

Off 4

Jezioro Malawi jest niezwykłym akwenem, choćby z powodu swojego kształtu: ma tylko 75 kilometrów szerokości a ciągnie się przez 585 kilometrów wzdłuż granicy z Mozambikiem na wschodzie i Tanzanią na północy? państwo o tej samej nazwie nie ma dostępu do morza, więc Malawi Jezioro musi ten brak zastąpić. Jezioro zapewnia wyżywienie okolicznym wioskom, a jego uroda przyciąga w te okolice coraz więcej turystów. Na wodach tego jeziora widać niewielkie żaglówki wyprodukowane metodą chałupniczą, co można najlepiej poznać po ożaglowaniu ( żagle uszyte są z kawałków różnych tkanin, co wygląda trochę jak patchwork)?Malawi jest jednym z najczystszych jezior w Afryce; przejrzystość jego wód jest tak duża, że miejscami widać nawet na 20 metrów. Miejscami na jego brzegach utworzono parki narodowe, aby zachować jego piękno i czystość w nienaruszonym stanie?w 1984 roku na listę UNESCO wpisano Park Narodowy Jeziora Malawi, który stanowi prawdziwe akwarium endemicznych tropikalnych ryb, których jest ponad tysiąc gatunków i są bajecznie kolorowe?na jeziorze jest wyspa Likoma, gdzie żądny spokoju i dziewiczej przyrody turysta może się zaszyć z dala od cywilizacji?

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Pokoje do wynajęcia Ruciane Nida

    Ruciane Nida- pokoje do wynajęcia Ruciane Nida to piękne miasto w Polsce w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie piskim. Ruciane Nida jest gminą miejsko- wiejską. Położona nad jeziorami Nidzkim i Guzianką Wielką. Przez to miasto przepływa rzeka Nidka i otaczają ją lasy Puszczy Piskiej. W miejscowości tej istnieje bardzo dużo atrakcji turystycznych wartych poznania i odwiedzenia….

  • Kamera Dąbrowa Górnicza, Województwo śląskie

    Kamera Dąbrowa Górnicza, Województwo śląskie, Polska – Widok na Jezioro Pogoria III: Odkryj uroki turystyczne tego regionu Województwo śląskie to z pewnością jeden z najbardziej zróżnicowanych regionów w Polsce. Z jednej strony mamy tam wspaniałe góry, a z drugiej – malownicze doliny, jeziora i rzeki. Jednym z najpiękniejszych miejsc województwa, które warto zobaczyć, jest Jezioro…