Podróże i Wakacje

Mało znana turystyka

Off 3

Religijna, czy kulturalna- te rodzaje turystyki znane są chyba wszystkim, przynajmniej ze słyszenia. Są jednak także takie jej rodzaje, które są mniej znane, a jednocześnie bardzo ciekawe. Cóż to za rodzaje?

Jednym z nich, który zasługuje na uwagę, jest turystyka filmowa. Jest ona uprawiana przez pasjonatów filmu, którzy marzą o tym, aby na własne oczy zobaczyć miejsca, w których kręcone były dane filmy. Przykładem może być turystyka śladami bohatera Kodu da Vinci, czy podziwianie plenerów, w których kręcone były akcje do Władcy Pierścieni.

Drugim, bardzo specyficznym i ciekawym rodzajem turystyki jest turystyka tak zwana czarna. Wbrew temu, co może sugerować nazwa, nie wiąże się z żadnymi nielegalnymi działaniami, ale z odwiedzaniem miejsc, które wiążą się ze śmiercią, jak na przykład obozy koncentracyjne w Polsce.

Ostatnim przykładem mniej znanej turystyki jest turystyka kulinarna, której istotą jest podróżowanie do miejsc, w których odbywa się tradycyjna produkcja znanych produktów spożywczych.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Pokoje do wynajęcia Ruciane Nida

    Ruciane Nida- pokoje do wynajęcia Ruciane Nida to piękne miasto w Polsce w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie piskim. Ruciane Nida jest gminą miejsko- wiejską. Położona nad jeziorami Nidzkim i Guzianką Wielką. Przez to miasto przepływa rzeka Nidka i otaczają ją lasy Puszczy Piskiej. W miejscowości tej istnieje bardzo dużo atrakcji turystycznych wartych poznania i odwiedzenia….

  • Trasy na wycieczki rowerowe

    Dziecko się nudzi? Wybierzcie się na wycieczkę rowerem! Na wakacje wszyscy czekają z utęsknieniem przez cały rok. Piękna pogoda i rozkwitająca natura zachęca do długiego przebywania na zewnątrz. Cieszą się tym szczególnie dzieci. Zabawa na podwórku, bieganie po łące i akrobacje na placu zabaw – to najprostsze sposoby na zapewnienie im atrakcji. Przy okazji dbamy…