Podróże i Wakacje

Międzyzdroje

Off 5

Letnicy i turyści którzy przyjeżdżają na wczasy nad Bałtyk do Międzyzdrojów przeważnie oczekują z wyjątkiem typowych nadbałtyckich atrakcji turystycznych dodatkowo czegoś bardziej specyficznego.

Międzyzdroje to wspaniała miejscowość wypoczynkowa właśnie dla tego typu wczasowiczów. Znaleźć bowiem mogą tutaj nie tylko wspaniałą piaszczystą plażę i miejsca do aktywnego spędzania urlopu ale także szereg nietuzinkowych miejsc do odwiedzenia.

Sam wakacyjny kurort Międzyzdroje, które dodatkowo posiada stan prawny uzdrowiska posiada swój własny nieszablonowy styl, na który miała duży wpływ historia związana z Wybrzeżem Zachodnim Bałtyku, co można zauważyć na przykład w szeroko rozumianym budownictwie. Występujące na każdym kroku zabytkowe pensjonaty tworzą doskonałe tego poświadczenie.

Należy wspomnieć że na charakter Międzyzdrojów ma z pewnością wpływ odbywający się każdego lipca legendarny Festiwal Gwiazd. Podczas Festiwalu do Międzyzdrojów zjeżdżają gwiazdy filmowe i telewizyjne a miejscowość wczasowo-wypoczynkowa przeobraża się na ten okres w miejsce oblegane tak przez paparazzich, celebrytów jak i samych fanów i turystów chcących na własne oczy ujrzeć znane osobowości krajowego filmu i telewizji.

Na niedługi okres Międzyzdroje stają się pewnego rodzaju bezspornym ośrodkiem zainteresowania mediów i ludzi w całym kraju i nie tylko. O każdej jednakże porze roku można w Międzyzdrojach podziwiać pamiątki po tych znanych osobistościach w postaci odciśniętych dłoni na matrycach wbetonowanych w Aleję Gwiazd niedaleko molo.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Pokoje gościnne Witów

    Jak wybierać pokoje gościnne Witów? Górska wieś Witów, ścieląca się u podnóża Tatr przyciąga do siebie turystów zarówno zimą, jak i latem. Dla każdego z nas pokoje gościnne Witów stoją otworem, ale musimy liczyć się z tym, że na ostatnią chwilę nie należy zwlekać z ich rezerwacją. Rozchodzą się one jak ciepłe bułeczki. Jakie pokoje…

  • Pokoje do wynajęcia Ruciane Nida

    Ruciane Nida- pokoje do wynajęcia Ruciane Nida to piękne miasto w Polsce w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie piskim. Ruciane Nida jest gminą miejsko- wiejską. Położona nad jeziorami Nidzkim i Guzianką Wielką. Przez to miasto przepływa rzeka Nidka i otaczają ją lasy Puszczy Piskiej. W miejscowości tej istnieje bardzo dużo atrakcji turystycznych wartych poznania i odwiedzenia….