Podróże i Wakacje

PARK NARODOWY MERCANTOUR

Off 6

Położony na południu Francji Park Narodowy Mercantour został założony w 1979 roku. Park obejmuje tereny wysokiego masywu górskiego o tej samej nazwie oraz łańcuchy górskie dochodząca do Morza Śródziemnego (graniczy z włoskim parkiem narodowym, więc przepiękna tutejsza przyroda chroniona jest po obu stronach granicy). Widok ze szczytów górskich położonych na terenie parku rozciąga się aż na Lazurowe Wybrzeże.
Na terenie parku umiejscowionych jest siedem dolin, które utworzone są przez spływające z gór wody siedmiu rzek. Roślinność tu jest bardzo bogata od liściastych lasów, przez gaje oliwne aż do lasów modrzewiowych i zielonych pastwisk. Piękna krajobrazów dopełniają ośnieżone szczyty górskie. Na obszarze parku występuje prawie 50% wszystkich roślin Francji (a około 40 jest zaliczonych do endemitów, czyli gatunków występujących tylko na tym terenie). W parku żyją świstaki, kozice, muflony, zające bielaki, a także wyjątkowo bogata reprezentacja ptaków (głuszce, cietrzewie, pardwy górskie, kuropatwy a także ptaki drapieżne, z których najbardziej ciekawym jest orłosęp.
Wielką atrakcją turystyczną parku jest Dolina Cudów (Valle des Mervilles), gdzie na skałach zachowało się ponad 30 tysięcy rysunków naskalnych z epoki brązu (około 1800 lat przed naszą erą).

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Pokoje do wynajęcia Ruciane Nida

    Ruciane Nida- pokoje do wynajęcia Ruciane Nida to piękne miasto w Polsce w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie piskim. Ruciane Nida jest gminą miejsko- wiejską. Położona nad jeziorami Nidzkim i Guzianką Wielką. Przez to miasto przepływa rzeka Nidka i otaczają ją lasy Puszczy Piskiej. W miejscowości tej istnieje bardzo dużo atrakcji turystycznych wartych poznania i odwiedzenia….

  • Pensjonat z basenem w górach

    Wybór miejsca noclegowego na wakacje Gdy zaczynasz planować jakieś dłuższe, tygodniowe albo wręcz dwutygodniowe wakacje, sporo wysiłku wkładasz w znalezienie jak najlepszej kwatery noclegowej, czyli miejsca, które na ten krótki czas stanie się twoim zastępczym domem. Wybór zakwaterowania powinien być podyktowany paroma czynnikami. Liczą się na pewno warunki panujące w poszczególnych obiektach, ich wygląd, lokalizacja…