Podróże i Wakacje

PARK NARODOWY ZACHODNICH PIRENEJÓW

Off 3

Park Narodowy Zachodnich Pirenejów obejmuje obszar położony w samym środku pasma tych gór będących naturalną granicą miedzy Hiszpanią a Francją.
Na krajobraz na tym terenie miał ogromny wpływ lodowiec i jego działalność utworzyła liczne jeziora, kotły polodowcowe oraz wielkie kotliny zwane cyrkami lodowcowymi. Jeden z takich cyrków lodowcowych Cirque de Gagarinie leżący w południowo ? wschodniej części parku wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.
Po stopnieniu śniegów hale w parku rozkwitają wszystkimi kolorami; najbardziej znane rośliny to bardzo rzadko występujące lilie i miłki pirenejskie i tojady mordowniki.
Na suchych i skalistych górskich zboczach występują jaszczurki perłowe, a także endemicznego wychuchola pirenejskiego (ssak podobny trochę do kreta). Występują tu także orły przednie i orłosępy brodate, sępy płowe i ścierwniki.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Pokoje gościnne Witów

    Jak wybierać pokoje gościnne Witów? Górska wieś Witów, ścieląca się u podnóża Tatr przyciąga do siebie turystów zarówno zimą, jak i latem. Dla każdego z nas pokoje gościnne Witów stoją otworem, ale musimy liczyć się z tym, że na ostatnią chwilę nie należy zwlekać z ich rezerwacją. Rozchodzą się one jak ciepłe bułeczki. Jakie pokoje…

  • Wyjazdy studenckie na narty

    Co oferują wyjazdy studenckie na narty? Jako osoba młoda, która wciąż jeszcze się uczy i nie ma na głowie ani pracy, ani domu, ani nawet rodziny, powinieneś wykorzystywać każdą okazję do nabrania nowych doświadczeń. Wyjazdy studenckie na narty mogą stać się dla ciebie źródłem niesamowitych przeżyć. Sprawdź więc, jaka firma je organizuje i weź w…