Podróże i Wakacje

Turystyka kulturowa – Giżycko

Off 5

Każdy turysta ma swój cel. I każdą podróż organizuje tak, aby cel ten najpełniej zrealizować. Jeśli chodzi o rodzaj, jakim jest turystyka kulturowa, tutaj celem jest odwiedzenie miejsc o nieprzeciętnych walorach i wartościach kulturowych. I w tym miejscu należy od razu podkreślić, że wartości te dotyczą zarówno walorów materialnych, jak i niematerialnych.

Turystyka kulturowa ze względu na swój cel podróży najczęściej koncentruje się wokół miast, w których znajdują się słynne zabytki. I tak, turyści najchętniej odwiedzają dzisiaj Rzym, aby zobaczyć Koloseum, odwiedzają Wersal, Paryż, gdzie znajduje się Wieża Eiffela, Sydney z jego cudowną operą, Podróżują pod Wielki Chiński Mur, zwiedzają Zakazane Miasto w Pekinie, Bazylikę św. Piotra w Watykanie, czy fenomenalne Piramidy w Egipcie. Podążają też do miejsc, gdzie odbywają się wspaniałe wydarzenia i imprezy o charakterze kulturalnym.

Turystyka kulturowa od wieków rozwija się i możemy powiedzieć, że w kolejnych latach jej popularność z pewnością nie spadnie.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Tanie loty do Paryża

    Tanie bilety do Francji Zbliża się lato a wraz z nim okres naszego wymarzonego urlopu. Po ciężkim roku pracy każdy z nas potrzebuje wypoczynku. Sposobów na relaks jest wiele, pewnie każdy z nas wie, gdzie i jak najlepiej wypocznie. Jeden woli błogie wylegiwanie się na plaży, drugi lubi górskie wędrówki, a trzeci np w tym…

  • Noclegi Mazury Ruciane Nida

    Ruciane Nida – udane wakacje na Mazurach Ruciane Nida – mazurska miejscowość pełna atrakcji Atrakcyjne noclegi Mazury Ruciane Nida zapraszają! To miejsce, które ma tyle do zaoferowania, że udane wakacje są gwarantowane. Ruciane Nida pozwoli zregenerować swoje siły, a także oddać się wielu wciągającym rozrywkom. Piękne lasy i jeziora zapewniają mnóstwo zabawy i przyjemnie spędzonego…