Podróże i Wakacje

Zaciszny kurort – Pogorzelica

Off 9

Mało kto zdaje sobie sprawę, ale wieś Pogorzelica jedynie w części należy do władz administracyjnych gminy Rewal. Chodzi tutaj o dzielnicę nadmorską, czyli to w czym ośrodki wypoczynkowe Wybrzeża rewalskiego się wyspecjalizowały.

Część rolnicza Pogorzelicy należy do typowo agrobiznesowej gminy Karnice. Taki rozdział powoduje że możliwa jest wtedy orientacja na daną branże i w takim kurorcie jak Pogorzelica widać to gołym okiem. W Pogorzelicy cała działalność gospodarcza miejscowości podporządkowana jest przyjeżdżającemu głównie w okresie wczasowo-wakacyjnym turyście.

Zaplecze gastronomiczne, zaplecze noclegowe czyli szeroko rozumiane propozycje kwaterunkowe, ośrodki kolonijne, domy wypoczynkowe, pensjonaty, hotele, kwatery prywatne, pokoje do wynajęcia i domki nad morzem wśród sosnowych lasów i tuż przy plaży. To jest właśnie specjalizacja wspaniałej Pogorzelicy.

Niepodważalną natomiast atrakcją turystyczną tej zachwycającej miejscowości jest fantastyczna i szeroka, piaszczysta plaża. W dzień plaża wypełniona jest opalającymi się i aktywnie spędzającymi czas urlopowiczami, pod wieczór zamienia się w ogromną promenadę spacerową. Niesamowite pejzaże w kierunku Mrzeżyna oraz na zachód na Niechorze inspirują do przechadzek wzdłuż morza. Tego typu spacery należy dodać wywierają bezcenny wpływ na drogi oddechowe i schorzenia tarczycowe ze względu na wysoką zawartość jodu w tzw aerozolu wytwarzanym przez wody Bałtyku. Stężenie jodu w powietrzu największe jest tak na prawdę bezpośrednio nad samą wodą.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Pensjonat z basenem w górach

    Wybór miejsca noclegowego na wakacje Gdy zaczynasz planować jakieś dłuższe, tygodniowe albo wręcz dwutygodniowe wakacje, sporo wysiłku wkładasz w znalezienie jak najlepszej kwatery noclegowej, czyli miejsca, które na ten krótki czas stanie się twoim zastępczym domem. Wybór zakwaterowania powinien być podyktowany paroma czynnikami. Liczą się na pewno warunki panujące w poszczególnych obiektach, ich wygląd, lokalizacja…

  • Noclegi Mazury Ruciane Nida

    Ruciane Nida – udane wakacje na Mazurach Ruciane Nida – mazurska miejscowość pełna atrakcji Atrakcyjne noclegi Mazury Ruciane Nida zapraszają! To miejsce, które ma tyle do zaoferowania, że udane wakacje są gwarantowane. Ruciane Nida pozwoli zregenerować swoje siły, a także oddać się wielu wciągającym rozrywkom. Piękne lasy i jeziora zapewniają mnóstwo zabawy i przyjemnie spędzonego…